Vėjūnė Inytė Laikinoji sostinė   2010 liepos 3 d.

Kolekcininkas charakterį nustato iš kalendoriaus

Kalendorių kolekcininkas Pijus Brazauskas pastebėjo, kad šeštadienį gimę žmonės yra tvarkingi. Radęs ir kitų įdomių sutapimų, kaunietis rengiasi išleisti unikalų kalendorių.

Pensininko Pijaus Brazausko palėpėje saugoma per 3 tūkstančius įvairiausių kalendorių .

„Tai nauja kolekcija. Pirmuosius 5 tūkstančius esu palikęs Skriaudžiuose“, – pasakojo vyras.

Pijus Brazauskas kalendoriais susidomėjo ir juos ėmė kolekcionuoti 1997 metais. Tada vyras dirbo Skriaudžių miestelio (Prienų r.) buities muziejuje. Net už įėjimą į jį imdavo ne pinigais, o kalendoriais.

Tuomet turėjo itin retą 1848 metais Vilniuje lenkų ir rusų kalbomis išleistą, 1930 – ųjų šv. Antano, 1924 metų Lietuvos liaudies kalendorius.

Persikėlęs į Kauną, P. Brazauskas naujoje kolekcijoje vėl prikaupė retenybių. Jis didžiuojasi 1912 metų septynias caro kapeikas kainavusiu eksponatu, sovietmečiu – 1959 metais – išleistu Katalikų, dainininkės Nelly Paltinienės padovanotu asmeniniu kalendoriais.

„O šie pasaulyje yra tik trys“, – rodydamas šeimos nuotraukomis papuoštą eksponatą šypsojosi Pijus Brazauskas. Kolekcininkas, prieš kelerius metus sulaukęs anūkų, pats sudarė pirmąjį kalendorių.

Nuo jo prasidėjo nauja kauniečio aistra. Jis rengia įdomiais faktais ir pastebėjimais bei sutapimais papildytą kalendorių.

Pijus Brazauskas sako, kad kaupiantieji senus kalendorius kartais naujų gali ir nepirkti. Šių metų kalendorius buvo toks pat kaip 1909, 1915, 1926 metais. Tiks ir 2021, 2027 bei 2038 metų.

Kolekcininkas sudarė lentelę, pagal kurią, pažvelgus į metus, lengva nustatyti, kurią savaitės dieną žmogus gimęs. Stebėdamas dėsningumus, jis nustatė, kokias charakterio savybes turi gimusieji vis kitą dieną.

Gimusius pirmadieniais, pasak kauniečio, turėtų lydėti sėkmė. Tokie žmonės gali būti „prie tinginio“. Antradieniais gimusieji yra talentingi, ypač sektis turėtų muzikos srityje.

Pasaulį išvydusieji trečiadieniais ir ketvirtadieniais turėtų pasižymėti geru būdu ir iškalba. Penktadieniais – laimingi, šeštadieniais – tvarkingi, sekmadieniais nepriešgynos ir pamaldūs žmonės.

Studijuodamas kalendorius, kolekcininkas pastebėjo, jog didelę įtaką žmonių charakteriui turi ir mėnulio fazės. Per jaunatį gimusieji yra linksmi ir jaunatviški žmonės.

Visi pastebėjimai, senolių išminti ir astrologų pastabos suguls į naują Pijaus Brazausko kalendorių, kurį jis planuoja išleisti kitais metais.

Kolekcininkas kalendoriais susidomėjo ir juos ėmė rinkti 1997 metais. Dabar jis savo namuose yra sukaupęs per 3 tūkstančius įvairiausių kalendorių.