Aš esu Pijus Brazauskas – kalendorių kolekcininkas.
Gimiau 1940 m. spalio 7 d. Vilkaviznos kaime, Kalvarijos rajone. 1947 m. kartu su tėvais, sovietų okupacinės valdžios buvome iškeldinti į Santakos kaimą (Kalvarijos apyl.) Mokiausi Nemunaičių septynmetėje mokykloje. Brandos atestatą 1958 m. gavau Kalvarijoje. Vilniaus universitete 1970 m. įgijau ekonomisto diplomą. Daugiau kaip 30 metų pagal specialybę dirbau statyboje ir žemės ūkyje, o Lietuvai atkūrus nepriklausomybę , 1992 m. pradėjau dirbti Skriaudžių buities muziejaus (Prienų r.) direktoriumi.

Dar besimokydamas aštuntoje klasėje susidomėjau fotografija. Jai ištikimas likau iki šiol. Mano nuotraukų kolekcijoje yra Respublikos Prezidentai Algirdas Brazauskas, Valdas Adamkus, taip pat Vytautas Landsbergis, Arvydas Sabonis, įžymusis fotomenininkas Rimantas Dichavičius ir daugelis kitų žymių žmonių.

Mokantis devintoje klasėje (1955 m.), kai Lietuvos kaime dar nebuvo elektros, pasigaminau detektorinį radijo imtuvą, kurio klausytis ateidavo beveik visas Santakos kaimas. Man bedirbant Skriaudžių muziejuje tokį imtuvą įrengiau lankytojams sudominti. Per jį perduodamų žinių klausėsi ir prezidentas Valdas Adamkus su ponia Alma 2002 gegužės 31 d. apsilankę šiame muziejuje.

1997 m. birželio 15 d. švenčiant šio muziejaus 30 – metį suruošiau 336 kalendorių parodą. Ši kolekcija tapo didžiausio Lietuvoje kalendorių muziejaus pradžia.
2008 m., palikdamas muziejų, jame palikau virš 10 000 įvairaus dydžio daug retų, įdomių, unikalių daugiau kaip 200 pavadinimų kalendorių iš 60 valstybių,.

Nuo to laiko jau gyvendamas Kaune ir vėl surinkau beveik 10 000 kalendorių kolekciją (iš jų virš 7 tūkst. yra maži 1 lapelio kalendoriukai) iš 58 valstybių, kurią retkarčiais, kur nors mokykloje, muziejuje, bibliotekoje, pristatau visuomenei.

Kartu su žmona Myra farmacininke (jau šviesios atminties) išauginome sūnų Vytarą. Šiuo metu jis Viskonsino (JAV) Universitete matematikos profesorius. Jis kartu su žmona Rūta (taip pat matematikos profesore) mums padovanojo 3 anūkus.

Laisvalaikiu ne tik renku, bet ir pats gaminu kalendorius, mėgstu fotografuoti, meistrauti baldus, keliauti ne tik po Lietuvą. Jau ne kartą aplankiau ir anūkus už Atlanto.

Su manimi galite susisiekti el. p.: pijauskalendoriai@gmail.com
arba tel. +370 682 39334