Pijus Brazauskas. Skriaudžių buities muziejaus direktorius 
„Kauno diena“      1997 m.  gruodžio 23 d.


Apsilankiusieji Skriaudžių buities muziejuje teigia, jog tai yra mažosios Rumšiškės. Praėjusią vasarą pažymėta šio muziejaus 30 metų sukaktis. Ta proga sumanyta rengti ir kalendorių parodą, nors fonduose jų buvo tik vienas. Per keturis mėnesius surinkta 400 įvairių kalendorių. Dabar  jų daugiau kaip 600. Tai galėtų būti gera Kauno apskrities kalendorių muziejaus pradžia. Manau, iki 2000-ųjų galima surinkti ir porą tūkstančių kalendorių.

Muziejuje lankėsi Suomijos Asikalos miesto delegacija, apžiūrėjo ir kalendorius. Kai pasakiau, kad eksponuojami kalendoriai iš 10 valstybių, deja, nėra nė vieno suomiško, delegacijos vadovas, Suomijos – Lietuvos prekybos asociacijos prezidentas  Aulis Tiunila paprašė adreso. Po savaitės gavau keturis gražius suomiškus kalendorius, po mėnesio – dar aštuonis.

Kreipiuosi į firmas, organizacijas, laikraščių redakcijas, į visus Lietuvos žmones: baigsis metai, senus kalendorius išmesite. Padovanokite juos muziejuj! Leidimo metai, dydis, kokybė nesvarbu. Didelius kabinu ant sienų, lubų, mažesnius dedu  į vitrinas po stiklu. Dabar jau turiu kalendorių iš 27 šalių. Seniausi 1915, 1923, 1924 metų. O gal jūsų palėpėse yra dar senesnių, retesnių?

Kalendorius grupuoju, skirstau pagal temas. Yra astronominių, astrologinių, lietuvio, laimės, lietuvių rašytojų, giminių, gydytojų, mokytojų, Mėnulio, juokų, senolių ir daug kitokių. Ekspozicijoje dabar daugiau kaip 60 įvairių sričių kalendorių.

Kas nori apžiūrėti šią parodą (arba padovanoti bent po vieną ar keletą kalendorių), skambinkite į Skriaudžius telefonu (8-249) 42 222 arba užneškite į  „Kauno dienos“ priimamąjį. Iš anksto labai dėkoju.